B-GAME

User info

Welcome, Guest! Please login or register.


You are here » B-GAME » Cerere STAFF » CERERE HELPER [ON]


CERERE HELPER [ON]

Posts 1 to 12 of 12

1

Nick
Level:
Cum te numesti si cati ani ai?:
Spune 3 comenzi:
Spune 5 reguli:
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?:
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?:

0

2

Nick:Gr0z@
Level:14
Cum te numesti si cati ani ai?:Ma numesc George si am 16 ani!
Spune 3 comenzi:/nre /nr /slap /nmute /ndelete
Spune 5 reguli:Nu ai voie sa injuri! Nu ai voie sa faci abuz! Nu ai voie sa faci reclama la alte servere! Nu ai voie sa dai  /slap sau /goto degeaba.  Nu ai voie sa dai [/kick] aiurea!!
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?:Pentru a munci poti cauta un job pe [/jobs] te duci la checkpoint si tastezi comanda [/getjob]
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?:Desigur, am foarte mult timp liber !

0

3

Nick: Shotter
Level:9
Cum te numesti si cati ani ai?: Andrei si am varsta de 18 ani.
Spune 3 comenzi: [nre] [/nr] [/goto]
Spune 5 reguli:Ca helper nu ai voie sa injuri, sa faci reclama, sa faci abuz de [/goto, slap sau in general de comenzi], trebuie sa ii respecti pe cei cu grad mai mare, trebuie sa ai un limbaj adecvat fata de playerii si in special trebuie sa te comporti frumos cu toti playerii indiferent de ce fel de playerii sunt.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?:Pentru a munci foloseste comanda [/jobs] si alege un job care iti place tie si care crezi tu ca e profitabil.
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?:Da.

0

4

Nick bleyz
Level: 17
Cum te numesti si cati ani ai?: Mihai, 19 ani
Spune 3 comenzi: /respawn /goto /mute
Spune 5 reguli: Trebuie sa ajutam jucatorii care ne cer ajutorul !
trebuie sa fim activi
trebuie sa pastram un limbaj decent
avem obligatia de a fii in permanenta on-duty!
trebuie sa facem sederea player-ilor cat mai placuta pe server , prin event-uri!
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?: Ii spun sa dea /jobs , iar de acolo sa-si aleaga el de cuvinta ce vrea !
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Desigur !

0

5

Nick:flamer$.
level:26.
Cum te numesti si cati ani ai?:Ionut Daniel si am 14 ani .
Spune 3 comenzi:/spec, /kick, /nreply.
Spune 5 reguli:Sa vorbesti frumos, sa raspunzi la fiecare cerere , sa nu abuzezi , sa asculti de admini si sa respecti gradul mai mare.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?:/nreply id ** Foloseste /jobs si alege un job. Dupa ce il iei foloseste /jobinfo! **
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Da logic!

                                                                           Sper ca am convins pe cineva !

Last edited by flamer$ (2019-01-08 20:16:38)

0

6

Nick fufuq.
Level: 17.
Cum te numesti si cati ani ai?: Mă numesc Henea Florin Mihai și am vârsta de 16 ani.
Spune 3 comenzi: /hc -  chat-ul helperilor. /gethere- tragi un anumit player la tine , /nmute- blochezi jucătorul pentru a nu mai scrie pe newbie chat.
Spune 5 reguli: Nu am voie să folosesc comenzile de helper în scopuri personale, răspunsurile pe /n nu trebuie să fie date în batjocură . trebuie să dau dovadă de respect pentru a fi luat ca un exemplu de  jucători incepători, să fiu cât se poate de mult activ și să vorbesc foarte coerent.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?: Tastează [/jobs], alege job-ul dorit, du-te la checkpoint-ul rosu aflat pe mapă, ajuns acolo scrie [/getjob].
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Desigur.

0

7

Nick: MrBean1
Level: 15
Cum te numesti si cati ani ai?: Adrian si am 15 ani
Spune 3 comenzi: /slap  /hc  /spec
Spune 5 reguli: 1. Raspunsurile pe /n trebuie sa fie formulate pe inteles si corect. Nu ai voie sa faci abuz de comenzi. Nu ai voie sa folosesti funcția in scopuri personale. Nu este permis sa folosesti un limbaj obscen. Trebuie sa fim cat mai mult activi pentru a ajuta playeri începători.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?: Ii raspunzi: Pentru a muncii folosesti comanda /jobs alegi un loc de munca si mergi la locația data.
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Da, si mai mult.

0

8

Nick: sp3r
Level:8
Cum te numesti si cati ani ai?: Nicolas Mario 14 ani.
Spune 3 comenzi: /nre, /hduty,/nmute
Spune 5 reguli: Sa nu injuri, sa fii politicos, sa ai experienta, sa fii activ, sa nu folosesti comenzile aiurea.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?: Pentru a munci trebuie sa tastezi comanda [/jobs], si iti alegi un job pe placul tau.
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Da.

0

9

Nick:flamer$.
level:46
Cum te numesti si cati ani ai?:Ionut Daniel si am 14 ani .
Spune 3 comenzi:/spec, /kick, /nreply.
Spune 5 reguli:Sa vorbesti frumos, sa raspunzi la fiecare cerere , sa nu abuzezi , sa asculti de admini si sa respecti gradul mai mare.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?:/nreply id ** Foloseste /jobs si alege un job. Dupa ce il iei foloseste /jobinfo! **
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Da logic!

                                                                           Sper ca am convins pe cineva !

0

10

Nick:flamer$.
level:7.
Cum te numesti si cati ani ai?:Ionut Daniel si am 14 ani .
Spune 3 comenzi:/spec, /kick, /nreply.
Spune 5 reguli:Sa vorbesti frumos, sa raspunzi la fiecare cerere , sa nu abuzezi , sa asculti de admini si sa respecti gradul mai mare.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?:/nreply id ** Foloseste /jobs si alege un job. Dupa ce il iei foloseste /jobinfo! **
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Da logic!

                                                                           Sper ca am convins pe cineva !

Last edited by flamer$ (2019-01-10 20:24:51)

0

11

Nick:[]Ezic
Level:7
Cum te numesti si cati ani ai?:Ma numesc Eduard si am 16 ani
Spune 3 comenzi:[/nre] [/nr] [/slap]
Spune 5 reguli:Nu ai voie sa injuri, nu ai voie sa dai [/kick] aiurea, nu ai voie sa faci abuz, nu ai voie sa faci reclama la alte servere, nu ai voie sa dai [/slap] [/goto] fara motiv.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?:,Pentru a munci tasteaza comanda [/jobs] apoi selecteaza unu job pe gustul tau si care ti se pare tie profitabil.
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?:Desigur.

0

12

Nick: Kn0wN
Level:7
Cum te numesti si cati ani ai?: Ma numesc Alex si am 16 ani.
Spune 3 comenzi: (/nre) (/hduty) (/nr)
Spune 5 reguli: Nu ai voie sa injuri, Nu ai voie sa faci abuz, Nu ai voie sa faci reclama la alte servere, Nu ai voie sa dai (/slap) si (/goto) aiurea, Nu ai voie sa dai (/kick) aiurea.
Ce faci daca un player intreaba "cum muncesc"?: Pentru a munci tasteaza comanda [/jobs] iti va aparea un checkpoint pe harta, il urmezi si tastezi comanda [/getjob].
Esti dispus sa stai minim 2 ore pe server?: Desigur.

0


You are here » B-GAME » Cerere STAFF » CERERE HELPER [ON]